Sort by

Charlie has logged 26 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
Edit this entry  
25
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Long Shot

Long Shot

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★
Edit this entry  
17
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★½
Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
Read the review Edit this entry  
15
The Teenage Textbook Movie

The Teenage Textbook Movie

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Room

In the Room

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wanton Mee

Wanton Mee

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Sandcastle

Sandcastle

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
Tatsumi

Tatsumi

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mee Pok Man

Mee Pok Man

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It's a Great, Great World!

It's a Great, Great World!

2011
×
★★½
Edit this entry  
02
881

881

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Be with Me

Be with Me

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rubbers

Rubbers

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Singapore Dreaming

Singapore Dreaming

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry