RSS feed for Charlie

Charlie has watched 295 action films.

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Skywatch

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Batman: Hush

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Shaft

    ★★★

  • First Love

    ★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Reign of the Supermen

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★★

  • Venom

    ½

  • The Death of Superman

    ★★½

  • Uncharted: Live Action Fan Film

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • BALLiSTIC

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Batman Ninja

    ★★½

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • 2048: Nowhere to Run

  • Logan Lucky

    ★★½

  • A Taxi Driver

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Okja

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • Blade of the Immortal

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Deadpool: No Good Deed

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Justice League Dark

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Batman: Return of the Caped Crusaders

    ★★★

  • Free Fire

    ★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Shin Godzilla

    ★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Central Intelligence

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Justice League vs. Teen Titans

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Grimsby