• tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Jigsaw

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • Suicide Squad

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Cooties

  • Gone Girl

    ★★★★★