• The Suicide Squad

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Here's My Plan

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Four Roads

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • The Vault

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Citadel

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • She Would Never Know

  • WandaVision

    ★★★★

  • Long Toast

  • Sweet Home

  • Run On

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Josée

    ★★★½

  • True Beauty

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Modern Persuasion

    ★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Uncanny Counter

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Live On

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Shanai Marriage Honey

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Search

  • Start-Up

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Do Do Sol Sol La La Sol

  • Umbrella

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • 18 Again

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Lie After Lie

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Love Revolution

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½