ashiqin has logged 34 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★½
Edit this entry  
04
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
When They See Us

When They See Us

2019
×
Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Interchange

Interchange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
ReMastered: Devil at the Crossroads

ReMastered: Devil at the Crossroads

2019
×
Edit this entry  
03
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Guava Island

Guava Island

2019
×
Edit this entry  
01
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Friend Zone

Friend Zone

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
Edit this entry  
10
Birthmarked

Birthmarked

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Seeds

Bad Seeds

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry