• Hamilton

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Infiltration

    ★★★

  • #cats_the_mewvie

  • Tom Papa: You're Doing Great!

    ★★½

  • Lamp Life

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★½

  • Airplane Mode

    ½

  • The Turning

  • A Fall from Grace

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★½

  • Leslie Jones: Time Machine

    ★½

  • Model Citizen

    ★½

  • Underwater

    ★½

  • Uppity: The Willy T. Ribbs Story

    ★★½

  • The Grudge

    ½

  • Sex, Explained

    ★★½

  • Dolittle

    ½

  • Ghost Stories

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Mrs. Rellik

    ★★★

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★½

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Snowbrawl

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ½

  • The Good Liar

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Midway

    ½

  • Klaus

    ★★★

  • Golden Hour

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Rattlesnake

    ½

  • Countdown

    ½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • The Man Without Gravity

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Greed

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Military Wives

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • The King

    ★★

  • Fire in Paradise

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Running with the Devil

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★