Sort by

I_like_movies99 has logged 238 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
30
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★½
Edit this entry  
29
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★
Edit this entry  
29
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★
Edit this entry  
29
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Slumber Party Massacre III

Slumber Party Massacre III

1990
×
★★
Edit this entry  
16
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Edit this entry  
13
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Edit this entry  
10
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Edit this entry  
10
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
09
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Haunt

Haunt

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry