hatlessines has logged 133 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Night Listener

The Night Listener

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Babysitting 2

Babysitting 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dead Man Down

Dead Man Down

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Woman in Gold

Woman in Gold

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Synonyms

Synonyms

2019
×
Edit this entry  
08
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dark Days

Dark Days

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Vow

The Vow

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
Edit this entry  
31
Rubber

Rubber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trust

Trust

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shaft

Shaft

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Variações: Guardian Angel

Variações: Guardian Angel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry