hatlessines has logged 16 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Variações: Guardian Angel

Variações: Guardian Angel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry