• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • Studio 666

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Four Lives

    ★★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★

  • Christmas on the Farm

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • New Gold Mountain

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Playlist

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Creation Stories

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ½

  • A Teacher

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Penguin Bloom

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★