Sort by

james has logged 13 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
Temple

Temple

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry