RSS feed for sree

sree has logged 402 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It's a Boy Girl Thing

It's a Boy Girl Thing

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hairspray Live!

Hairspray Live!

2016
×
Edit this entry  
08
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The 10 Year Plan

The 10 Year Plan

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Kahaani 2

Kahaani 2

2016
×
★★★
Edit this entry