RSS feed for sree

sree has logged 52 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
XOXO

XOXO

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Chloe

Chloe

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★
Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aloha

Aloha

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
One Minute Puberty

One Minute Puberty

2011
×
Edit this entry  
07
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
Edit this entry  
07
Elefante

Elefante

2011
×
Edit this entry  
07
This Is It

This Is It

2013
×
Edit this entry  
07
Bad Things That Could Happen

Bad Things That Could Happen

2010
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 2: TIME

Don't Hug Me I'm Scared 2: TIME

2014
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
Edit this entry  
07
The Man Who Was Afraid of Falling

The Man Who Was Afraid of Falling

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★
Edit this entry  
03
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry