sree has logged 539 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Afternoon Delight.

Afternoon Delight.

2017
×
Edit this entry  
26
Day 40

Day 40

2014
×
Edit this entry  
26
Afternoon Class

Afternoon Class

2015
×
Edit this entry  
26
Two Dosas

Two Dosas

2014
×
Edit this entry  
26
Call Your Father

Call Your Father

2017
×
Edit this entry  
26
A Song for your Mixtape

A Song for your Mixtape

2016
×
Edit this entry  
26
Pretty Boy

Pretty Boy

2015
×
Edit this entry  
26
Dawn of the Deaf

Dawn of the Deaf

2016
×
Edit this entry  
26
Shower

Shower

2012
×
Edit this entry  
26
Feast

Feast

2014
×
Edit this entry  
26
Spring

Spring

2017
×
Edit this entry  
26
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Edit this entry  
26
1985

1985

2016
×
Edit this entry  
26
Pronouns

Pronouns

2016
×
Edit this entry  
26
The Counselor

The Counselor

2016
×
Edit this entry  
26
Sweet Things

Sweet Things

2017
×
Edit this entry  
26
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry