RSS feed for sree

sree has logged 25 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★½
Read prior review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
08
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry