sree has logged 80 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Afternoon Delight.

Afternoon Delight.

2017
×
Edit this entry  
26
Day 40

Day 40

2014
×
Edit this entry  
26
Afternoon Class

Afternoon Class

2015
×
Edit this entry  
26
Two Dosas

Two Dosas

2014
×
Edit this entry  
26
Call Your Father

Call Your Father

2017
×
Edit this entry  
26
A Song for your Mixtape

A Song for your Mixtape

2016
×
Edit this entry  
26
Pretty Boy

Pretty Boy

2015
×
Edit this entry  
26
Dawn of the Deaf

Dawn of the Deaf

2016
×
Edit this entry  
26
Shower

Shower

2012
×
Edit this entry  
26
Feast

Feast

2014
×
Edit this entry  
26
Spring

Spring

2017
×
Edit this entry  
26
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Edit this entry  
26
1985

1985

2016
×
Edit this entry  
26
Pronouns

Pronouns

2016
×
Edit this entry  
26
The Counselor

The Counselor

2016
×
Edit this entry  
26
Sweet Things

Sweet Things

2017
×
Edit this entry  
26
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read prior review Edit this entry  
15
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Read prior review Edit this entry  
14
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Edit this entry  
14
One Minute Puberty

One Minute Puberty

2011
×
Edit this entry  
14
The Maker

The Maker

2011
×
Edit this entry  
14
The Cat with Hands

The Cat with Hands

2001
×
Edit this entry  
14
Pixillation

Pixillation

1970
×
Edit this entry  
14
Mutations

Mutations

1972
×
Edit this entry  
14
UFOs

UFOs

1971
×
Edit this entry  
14
Invocation of My Demon Brother

Invocation of My Demon Brother

1969
×
Edit this entry  
14
Frank Stein

Frank Stein

1972
×
Edit this entry  
14
Hell

Hell

1983
×
Edit this entry  
14
The Ravishing of Frank N. Stein

The Ravishing of Frank N. Stein

1982
×
Edit this entry  
14
Skate Witches

Skate Witches

1986
×
Edit this entry  
14
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Edit this entry  
14
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Away

Don't Look Away

2017
×
Edit this entry  
14
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Lava

Lava

2014
×
Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor

Thor

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry