sree has logged 393 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Goat

Goat

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Feminists: What Were They Thinking?

Feminists: What Were They Thinking?

2018
×
Edit this entry  
23
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Newness

Newness

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Super Brainy Zombies

Super Brainy Zombies

2014
×
Edit this entry  
29
Septem

Septem

2015
×
Edit this entry  
29
Anxious

Anxious

2018
×
Edit this entry  
29
At Long Last

At Long Last

2016
×
Edit this entry  
29
Let it Be

Let it Be

2016
×
Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Hair and Brimstone

Hair and Brimstone

2016
×
Edit this entry  
27
Friend Like Me

Friend Like Me

2016
×
Edit this entry  
27
Offline

Offline

2013
×
Edit this entry  
27
Cold

Cold

2015
×
Edit this entry  
27
Strangers in a Bed

Strangers in a Bed

2014
×
Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Private War

A Private War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
½
Read the review Edit this entry