• The Batman

  • Sex Appeal

    ★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Amityville Uprising

    ½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Diary of a Wimpy Kid

  • South Park: Post COVID

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

  • Injustice

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Karen

    ½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

  • King Richard

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Shiney

    ★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Soul's Gamble

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Indiana Jones: The Search for the Lost Golden Age

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Last of Us: Ellie's Revenge

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Free Fall

    ★★★★½

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • The Warfstache Automated Interview Automaton

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Cherry

    ★★★½