Raymond has logged 29 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Robot Chicken: DC Comics Special

Robot Chicken: DC Comics Special

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Magnetic Telescope

The Magnetic Telescope

1942
×
Edit this entry  
31
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
LEGO Star Wars: Bombad Bounty

LEGO Star Wars: Bombad Bounty

2010
×
Read the review Edit this entry  
31
LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2

LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2

2009
×
Read the review Edit this entry  
31
LEGO Star Wars: The Padawan Menace

LEGO Star Wars: The Padawan Menace

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Superman: Doomsday

Superman: Doomsday

2007
×
Read prior review Edit this entry  
29
Robot Chicken: DC Comics Special

Robot Chicken: DC Comics Special

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
11.22.63

11.22.63

2016
×
Edit this entry  
28
The Bulleteers

The Bulleteers

1942
×
Edit this entry  
28
Billion Dollar Limited

Billion Dollar Limited

1942
×
Edit this entry  
28
The Arctic Giant

The Arctic Giant

1942
×
Edit this entry  
28
The Mechanical Monsters

The Mechanical Monsters

1941
×
Edit this entry  
28
Assassin's Creed: Ascendance

Assassin's Creed: Ascendance

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Superman

Superman

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Current War

The Current War

2017
×
Read prior review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Babe

Babe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry