• Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • So•nho

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Executive Order

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½