Sort by

fabio augusto has logged 333 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
32 Malasana Street

32 Malasana Street

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry