Sort by

fabio augusto has logged 41 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rich in Love

Rich in Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
05
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★½
Edit this entry