• The Adam Project

  • The Batman

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • House of Gucci

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Awake

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Madame Claude

  • Deadly Illusions

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Executive Order

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

  • Summerland

    ★★★★★

  • Offering to the Storm

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ava

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★