• The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Flag Day

    ★½

  • The Souvenir Part II

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Stillwater

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Infinite

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • Palmer

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Censor

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • News of the World

    ★★½