Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
07
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Wild Things

Wild Things

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kill List

Kill List

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Varsity Blues

Varsity Blues

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
JCVD

JCVD

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shifter

Shifter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Detention

Detention

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Demon

Demon

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Forever Young

Forever Young

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crash

Crash

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry