Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
Edit this entry  
09
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Edit this entry  
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Edit this entry  
28
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Edit this entry  
26
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Edit this entry  
04
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hans Zimmer: Live in Prague

Hans Zimmer: Live in Prague

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Edit this entry  
26
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
Edit this entry  
07
Prisoners

Prisoners

2013
×
Edit this entry  
05
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry