• Morbius

    ½

  • Sonic the Hedgehog 2

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • RRR

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

  • Radhe Shyam

    ½

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★

  • Gehraiyaan

    ★★

  • Uncharted

    ½

  • Jackass Forever

  • Kapil Sharma: I'm Not Done Yet

    ★★

  • The 355

  • Atrangi Re

  • Pushpa: The Rise - Part 1

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

    ★★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Sooryavanshi

    ½

  • Red Notice

    ½

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Squid Game

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Money Heist: From Tokyo to Berlin

    ★★

  • Spencer

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Bell Bottom

    ½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Boss Baby: Family Business

  • Luca

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Radhe

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Roohi

    ½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • The Girl on the Train

    ★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Music

    ½

  • Wonder Egg Priority

    ★★★★