Sort by

Sahin has logged 45 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
To Each His Own Cinema

To Each His Own Cinema

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
This Magnificent Cake!

This Magnificent Cake!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blind Chance

Blind Chance

1987
×
Read the review Edit this entry  
27
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Turtles Can Fly

Turtles Can Fly

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ramprasad Ki Tehrvi

Ramprasad Ki Tehrvi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Aerial

The Aerial

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Daisies

Daisies

1966
×
Read the review Edit this entry  
22
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kisapmata

Kisapmata

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ajeeb Daastaans

Ajeeb Daastaans

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Songs from the Second Floor

Songs from the Second Floor

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Blue Shanghai

Lady Blue Shanghai

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ordet

Ordet

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Read the review Edit this entry  
11
The Fifth Seal

The Fifth Seal

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
This Transient Life

This Transient Life

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Bull

The Big Bull

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Joji

Joji

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Z

Z

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Promise

The Promise

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shadows in Paradise

Shadows in Paradise

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beyond the Dust

Beyond the Dust

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry