Sort by

Gus has logged 331 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cold Case Hammarskjöld

Cold Case Hammarskjöld

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Messenger

The Messenger

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Primary

Primary

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Baraka

Baraka

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry