Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Watchmen

Watchmen

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Malevolent

Malevolent

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry