• A Perfect Pairing

    ½

  • Conversations with Friends

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Offer

    ★★★½

  • Morbius

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bubble

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★★½

  • The Weekend Away

    ★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Inventing Anna

  • I Want You Back

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • And Just Like That… The Documentary

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Afterlife of the Party

  • He's All That

  • Vacation Friends

    ½

  • The Voyeurs

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★½

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ½

  • Dating & New York