• Groot's Pursuit

  • The Little Guy

  • Groot's First Steps

  • Prey

    ★★½

  • Groot Takes a Bath

  • Nope

    ★★★½

  • Magnum Opus

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Man From Toronto

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • Cry Macho

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Val

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far from the Tree

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½