Sort by
  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Something from Tiffany's

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Disenchanted

    ★★★

  • Strange World

    ★★★½

  • Falling for Christmas

    ★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★★★

  • The School for Good and Evil

    ★★★★

  • Rosaline

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Blonde

    ½

  • About Fate

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Look Both Ways

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Pistol

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Conversations with Friends

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Crush

    ★★★

  • Moon Knight

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★

  • Am I Ok?

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Scenes from a Marriage