Sort by

ness has logged 38 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Invader Zim: Enter the Florpus

Invader Zim: Enter the Florpus

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Own Private River

My Own Private River

2011
×
Edit this entry  
24
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Thing Called Love

The Thing Called Love

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★
Edit this entry  
13
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Corky Romano

Corky Romano

2001
×
Edit this entry  
03
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Edit this entry