Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Devil's Own

The Devil's Own

1997
×
★★★½
Edit this entry  
09
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Revealer

Revealer

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Luck

Luck

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Darlings

Darlings

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
06
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Favor

The Favor

1994
×
★★½
Edit this entry  
05
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Dark Side of the Sun

The Dark Side of the Sun

1988
×
★★★
Edit this entry  
04
Kalifornia

Kalifornia

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★½
Edit this entry  
02
Seven Years in Tibet

Seven Years in Tibet

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Happy Together

Happy Together

1989
×
★★★
Edit this entry  
01
Across the Tracks

Across the Tracks

1990
×
★★★
Edit this entry  
01
Too Young to Die?

Too Young to Die?

1990
×
★★★
Edit this entry  
01
A Stoning in Fulham County

A Stoning in Fulham County

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
Green Lantern: Beware My Power

Green Lantern: Beware My Power

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sher Bhagga

Sher Bhagga

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lemon Popsicle

Lemon Popsicle

1978
×
★★★
Edit this entry  
29
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Good Luck Jerry

Good Luck Jerry

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gabriel's Inferno: Part III

Gabriel's Inferno: Part III

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Gabriel's Inferno: Part II

Gabriel's Inferno: Part II

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Gabriel's Inferno

Gabriel's Inferno

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gabriel's Rapture: Part II

Gabriel's Rapture: Part II

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Gabriel's Rapture: Part I

Gabriel's Rapture: Part I

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Forensic

Forensic

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Vengeance

Vengeance

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Walk

The Walk

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
The Last Days of Capitalism

The Last Days of Capitalism

2020
×
★★
Edit this entry