Sort by

Vishwas has logged 651 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Girl at the Window

Girl at the Window

2022
×
★★
Edit this entry  
29
Jaya Jaya Jaya Jaya Hey

Jaya Jaya Jaya Jaya Hey

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Joyland

Joyland

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Comali

Comali

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Tara vs Bilal

Tara vs Bilal

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Chalk Line

The Chalk Line

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Venus

Venus

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stay

Stay

2019
×
Edit this entry  
26
Katamarayudu

Katamarayudu

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ghost

The Ghost

2022
×
Edit this entry  
25
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Flight 7500

Flight 7500

2014
×
★★
Edit this entry  
22
Yashoda

Yashoda

2022
×
★½
Edit this entry  
22
Kantara

Kantara

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deadly Virtues: Love. Honour. Obey.

Deadly Virtues: Love. Honour. Obey.

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Sword of Vengeance

Sword of Vengeance

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Govinda Naam Mera

Govinda Naam Mera

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Traffik

Traffik

2018
×
★★
Edit this entry  
18
88

88

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
The Taste of Betel Nut

The Taste of Betel Nut

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Sleepaway Camp IV: The Survivor

Sleepaway Camp IV: The Survivor

2012
×
½
Edit this entry  
17
Return to Sleepaway Camp

Return to Sleepaway Camp

2008
×
Edit this entry  
17
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★½
Edit this entry  
16
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★
Edit this entry  
16
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★
Edit this entry  
16
Naane Varuvean

Naane Varuvean

2022
×
Edit this entry  
15
Mookuthi Amman

Mookuthi Amman

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Kodiyil Oruvan

Kodiyil Oruvan

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Bed Rest

Bed Rest

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Thiruchitrambalam

Thiruchitrambalam

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Urvasivo Rakshasivo

Urvasivo Rakshasivo

2022
×
★½
Edit this entry  
14
DJ Tillu

DJ Tillu

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Sloven

Sloven

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Vexed

Vexed

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Knock

Knock

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
Slut

Slut

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Die! Sitter! Die! : Rupert

Die! Sitter! Die! : Rupert

2016
×
★★
Edit this entry  
12
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★★
Edit this entry  
11
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★
Edit this entry  
11
The Baby Monitor

The Baby Monitor

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
God's Crooked Lines

God's Crooked Lines

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry