• Nope

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Red Notice

  • Encanto

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • WandaVision

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • The Devil All the Time

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The King of Staten Island

  • Becky

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Horse Girl

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Outsider

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Harriet

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

  • The Lighthouse

    ★★

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

  • Stuber

  • Good Boys

  • Captain Marvel

  • Big Time Adolescence

  • Honey Boy

  • Glass

    ★★★

  • Vice

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2