🎄Ian has logged 39 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Omen

The Omen

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wolfen

Wolfen

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Untold: Crimes & Penalties

Untold: Crimes & Penalties

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
McCartney 3, 2, 1

McCartney 3, 2, 1

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wackness

The Wackness

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alien³

Alien³

1992
×
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry