• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Night Clerk

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Kill Chain

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Lucky Day

    ★½

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Serenity

    ★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Holly Star

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • The Christmas Chronicles

    ★½

  • Tinker'

    ★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Attrition

    ★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Overlord

    ★★★