Sort by

iana has logged 45 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ex Libris: The New York Public Library

Ex Libris: The New York Public Library

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nile Hilton Incident

The Nile Hilton Incident

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Ava

Ava

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★½
Edit this entry  
22
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Of Sheep and Men

Of Sheep and Men

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lots of Kids, a Monkey and a Castle

Lots of Kids, a Monkey and a Castle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
M

M

1931
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Born

First Born

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Nina Forever

Nina Forever

2015
×
★½
Edit this entry  
16
Weekend

Weekend

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
16
Soldiers. Story from Ferentari

Soldiers. Story from Ferentari

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Judge

The Judge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
What Will People Say

What Will People Say

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
La Vérité

La Vérité

1960
×
★★★★
Edit this entry  
06
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
District 9

District 9

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Edit this entry