iana has logged 41 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
All I Desire

All I Desire

1953
×
★★★½
Edit this entry  
29
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Bang Gang (A Modern Love Story)

Bang Gang (A Modern Love Story)

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Edit this entry  
27
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wildling

Wildling

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dude

Dude

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beast

Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gook

Gook

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry