Sort by

iana has logged 372 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Edit this entry  
20
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Driveways

Driveways

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Edit this entry  
14
Images

Images

1972
×
★★★★
Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Losers

The Losers

2010
×
★½
Edit this entry  
12
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Funny Games

Funny Games

1997
×
Edit this entry  
26
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
24
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Teacher

A Teacher

2020
×
Edit this entry  
19
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Quake

The Quake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Casper

Casper

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry