iana has logged 39 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Up to the World

Up to the World

2014
×
Edit this entry  
28
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Edit this entry  
28
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
Caramel

Caramel

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
Edit this entry  
25
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Romantic Comedy

Romantic Comedy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Girl in the Picture

The Girl in the Picture

1960
×
Edit this entry  
20
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Edit this entry  
17
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Spree

Spree

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Reckless

Reckless

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rainbow: A Private Affair

Rainbow: A Private Affair

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Edit this entry  
08
Luxor

Luxor

2020
×
★★
Edit this entry  
08
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Work It

Work It

2020
×
★½
Edit this entry  
07
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nina

Nina

2012
×
Edit this entry  
05
An Education

An Education

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Waves

Waves

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry