• Don't Look Up

    ★★

  • Project Space 13

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Editing

  • Here Out West

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Nitram

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • The Tsugua Diaries

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • JFK Revisited: Through The Looking Glass

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Cow

    ★★½

  • Train Again

  • Annette

    ★★★★

  • Dry Winter

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Coming 2 America

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Azor

    ★★★½

  • The Girl and the Spider

    ★★★

  • The I and S of Lives

  • Allen v. Farrow

  • Can't Get You Out of My Head

  • Pebbles

    ★★★½

  • Friends and Strangers

  • Pleasure

    ★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★

  • Pretend It's a City

  • Happy Valley

  • Mank

    ★★½

  • Maat Means Land

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • One Thousand and One Attempts to Be an Ocean

  • The Investigation

  • Mangrove

    ★★★½

  • Glimpses from a Visit to Orkney in Summer 1995

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 8:46

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • I Know This Much Is True

  • s01e03

  • TFW No GF

    ★★½

  • The Trip to Greece

    ★★½

  • Days

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Undine

    ★★★

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★