Sort by

Ian has logged 25 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
The 355

The 355

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry