Sort by
  • Orphan: First Kill

    ★★★★

  • Nope

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Men

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

  • The Northman

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Louis Theroux's Forbidden America

    ★★★★½

  • Hatching

    ★★★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Happening

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • All My Friends Hate Me

    ★★½

  • Pompo the Cinephile

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Keratin

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★★½

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Coming Out

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Scoob!

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Am I Pretty Enough?

    ★★★★