Sort by

Ian has logged 28 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
More So-called Caryatids

More So-called Caryatids

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The So-Called Caryatids

The So-Called Caryatids

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nature Boy

Nature Boy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Edit this entry  
19
Crime Wave

Crime Wave

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tell Your Children

Tell Your Children

1938
×
Read the review Edit this entry  
03
Riff-Raff

Riff-Raff

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★
Edit this entry  
02
Keratin

Keratin

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry