• Don't Worry Darling

  • My Love Affair with Marriage

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Shattered

    ★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Last Train to Christmas

  • Mother/Android

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Awake

    ★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • DC Showcase: Kamandi: The Last Boy on Earth!

    ★★★

  • Voyagers

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Coming 2 America

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Cherry

    ★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Outside the Wire

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Creating The Queen's Gambit