Sort by

IanGuedes has logged 45 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stuber

Stuber

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Funny People

Funny People

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sex, Party and Lies

Sex, Party and Lies

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
See You Soon

See You Soon

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
100% Beef

100% Beef

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Casque

Casque

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Conventional

Conventional

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ánima

Ánima

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A.C.O.D.

A.C.O.D.

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
05
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry