Ian has logged 158 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry